top of page

FOTOVOLTAIKA NA STŘEŠE VAŠEHO DOMU NEBO CHATY

Chcete mít FVE ještě tuto zimu? Kontaktujte nás ještě DNES.

Snížíte poplatky za elektřinu a buďte nezávislí

Pokud se rozhodnete pro fotovoltaiku, můžete ušetřit až 55.000 Kč za rok. Budete nezávislí a nemusí vás trápit růst cen energií. Při výpadku distribuční sítě můžete dál svítit, surfovat na internetu, vařit i topit. Díky vlastní fotovoltaické elektrárně budete za vodou.

Kotva 1
Státní dotace Zelená úsporám 2022

Vše vyřešíme za Vás a provedeme Vás žádostí o dotace na řešení. Stačí nám zaslat údaje o Vaší spotřebě a zdarma Vám připravíme nezávazný návrh velikosti fotovoltaické elektrárny, včetně návratnosti Vaší investice.

100 % ÚSPĚŠNOST ŽÁDOSTÍ!

Funkční řešení pro každou střechu

Nejvíce energie z fotovoltaické elektrárny získává domácnost v průběhu dne, kdy dochází k největší produkci. Přebytky se ukládají do baterie, která se aktivuje ve večerních hodinách a začne domácnosti dodávat energii nastřádanou přes den. V ranních hodinách fotovoltaické elektrárna nemusí vyrábět potřebné množství energie a bývá proto doplňována z baterie či distribuční sítě. 

Instalace na míru

Instalace FVE trvá zpravidla 1 až 2 dny v závislosti na velikosti systému a typu střechy.  První den se obvykle instalují fotovoltaické panely na střechu, druhý den probíhá instalace střídače, baterie, ochran a napojení na vaši elektroinstalaci. U menších instalací lze stihnout obojí v jeden den. Odhadovanou dobu instalace vám sdělíme před realizací.

Jsme specialisté na Moravu.

Nadstandardní záruka jedině od nás:
 • 10 let záruka na instalační práce

 • 30 let záruka výrobce na výkon panelů

 • 5 let záruka výrobce na střídač

Typ panelů:

BSM 550M-72HPH, BSM 415PM-60SB,

BSM 500PM5-72SB (výrobce BLUESUN)

SW460M-144 (výrobce SUNWAY SOLAR)

Typ střídače:

Sofar Hybridní 5 kW - 20 kW,

Growatt Hybridní 4 kW - 50 kW

Typ baterie:

GTX3000 10 kWh - 25 kWh 

ARK10 2H 7.68 kWh - 25.6 kWh

VZOROVÉ INSTALACE

příklady

RA SOLAR
HYBRID 3,6

Instalovaný výkon: 3,6 kW

s bateriemi 5 kWh

Parametry

 • velikost elektrárny: 3,6 kWp

 • odhad výroby / rok: 3 800 kWh

 • počet panelů: 8

 • celková cena: 420 000 Kč

 • cena pro vás po dotaci: od 169 000 Kč

 • roční úspora: 19 000 Kč

 • baterie: GTX2500 2x2,5 kWh

 • střídač: Sofar Hybrid 5 KW

 • typ panelů: SW450M-144

HYBRID SYSTEM

Řešení i pro Váš dům.

Solární sada HYBRID je určena pro RD se spotřebou převážně v nočních hodinách. V době, kdy svítí slunce, systém dodává do domovních rozvodů elektrickou energii, čímž snižuje odběr elektrické energie domu z distribuční sítě a šetří Vaše náklady za elektřinu.  V případě, že je Vaše spotřeba elektřiny, v čase výroby elektrárny minimální, není přebytečná energie z výroby elektrárny posílána do elektrické sítě, ale je uložena v bateriích pro její pozdější využití podle potřeby zákazníka.

 • Jaké solární panely jsou vhodné na střechu?
  Konkrétní druh solárních fotovoltaických panelů se vybírá dle dispozice střechy. Aktuálně se instalují nejčastěji panely o rozměru cca 2x1 metr. V případě, že tento rozměr nevyhovuje geometrickým dispozicím střechy a je tedy potřeba použít menší, instalují se panely o velikosti 1,7x1 metr. Pro některé zákazníky je důležitý i vzhled - někteří proto volí např. celočerné provedení solárních panelů.
 • Kolik stojí solární elektrárna na rodinném domě?
  Pro stanovení ceny fotovoltaické elektrárny je rozhodující její instalovaný výkon a také způsob akumulace přebytků (je-li instalováno bateriové úložiště či nikoliv). FVE bez bateriového úložiště se pohybují v cenách okolo 150 000,- Kč s tím, že dotace je zhruba na 50 % ceny. FVE s baterií v případě jednofázové elektrárny začíná na 200 000,- Kč, u třífázové elektrárny s asymetrickým střídačem začínají ceny přibližně na 300 000,- Kč. I u těchto elektráren je dotace okolo 50 % z celkové ceny.
 • Jaká je cena solárního panelu?
  Solární panely se pohybují v cenách okolo 11 Kč bez DPH za instalovaný Wp (Watt-peak). U nás nejčastěji používáme panely o výkonu 450 Wp, tudíž cena jednoho panelu je zhruba 5 000,- Kč bez DPH. Cena panelu se odvíjí také od aktuální hodnoty Kč vs. EUR, svou roli hraje i barva rámu a zabarvení celého panelu. Např. celočerné panely vycházejí dráž oproti standardním panelům se stříbrným rámem.
 • Jak dlouhá je návratnost investice do fotovoltaiky?
  Návratnost FVE je dána tarifem poskytovatele (distributora) elektrické energie. Platíte-li za kWh 2,- Kč, návratnost investice se bude pohybovat okolo 15 let, naopak máte-li vysoký tarif a platíte-li za kWh elektřiny okolo 4,50 Kč, počítejte s návratností bezpečně do 7 let. Pozor! V našich zjednodušených kalkulacích jsme nadmíru opatrní, naším cílem opravdu není klamat potenciální zákazníky - ve výše zmíněných modelových případech nezapočítáváme každoroční zdražování elektrické energie ani inflaci. Není ovšem tajemstvím, že cena elektřina půjde v roce 2022 o desítky procent vzhůru a o inflaci se raději ani nebavíme; citelné zdražování elektřiny jednoznačně zrychluje návratnost investice do vlastní fotovoltaiky.
 • Jaké jsou nejvýkonější panely na trhu?
  Ještě před pár lety byly standardem panely o výkonu 250 Wp. Zhruba po třech letech se většina firem přeorientovala na instalaci panelů s výkonem okolo 450 Wp. V SEFY se mezi tyto firmy řadíme také. Existují společnosti, které rády uvádí, že instalují nejvýkonnější panely na trhu a v nabídkách mají panely o výkonu 460 Wp. V SEFY máme v tuto chvíli (prosinec 2021) k dispozici i panely o výkonu 550 Wp, které používáme jak pro instalace Rodinných domů, tak firemních instalace. Každé čtvrtletí přichází na trh panely s vyšším výkonem, ale většinou i s větším rozměrem, protože v tuto chvíli technologie výroby neumožňuje navýšit jejich účinnost.
 • Kdy můžu mít projekt hotový?
  Kontaktujte nás prosím.
 • Jak je to s dotacemi?
  * V případě dodávky kompletního řešení včetně dobíjecích stanic je možná výše dotace až 246 500 Kč Nové podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám 2030, které od podzimu 2021 střídají předchozí titul Nová zelená úsporám s platností 2014 – 2021, nabízí výhodnější podmínky pro koncové zákazníky. S novými dotacemi totiž ušetříte až 200 000 Kč! Pro koho jsou nové dotace určeny? - Nárok na dotace mají majitelé dokončených rodinných domů - Dotaci mohou získat vlastníci novostaveb (bez FVE v PENB/PD) - Nové dotace je možné získat na rekreační objekt (chata, chalupa) - Dotace budou k dispozici i pro bytové domy v celé ČR Kolik lze na dotacích získat? Výše dotace závisí na instalovaném výkonu FVE a na velikosti bateriového úložiště. Je-li energie akumulována do baterií, je technicky nutné využít tzv. hybridní střídač. Je-li energie akumulovaná do TUV nebo není-li energie akumulovaná vůbec, využívá se standardní střídač.
 • 100% úspěšnost vyřízení dotací?
  Ano, pro naše zákazníky vyřizujeme všechny potřebné dotace se 100% úspěšností. Snažíme se, abyste měli v rámci realizace a příprav minimum starostí.
 • Předrealizační návštěva technika
  Podrobnosti týkající se instalace jsou se zákazníkem konzultovány při návštěvě našeho technika, ještě před zahájením instalace. V rámci této prohlídky jsou dohodnuty a odsouhlaseny zamýšlené kabelové trasy, prostory pro umístění technologie, uchycení a umístění FV panelů na střeše domu atd. ​ Při této prohlídce proběhne také předání informací a dokumentů potřebných pro pozdější administrativní kroky, jako je žádost o připojení fotovoltaické elektrárny u distributora, atp.
 • Popis Funkce
  Pomocí solárního kabelu jsou FV panely propojeny s jednofázovým/třífázovým asymetrickým hybridním střídačem – měničem napětí, který transformuje stejnosměrné napětí na střídavé. Měnič napětí je přes rozvaděč s jistícími prvky připojen k baterii a domovním rozvodům.
 • Panely a konstrukce
  Fotovoltaické panely, které jsou umístěny na střeše domu, generují při dopadu slunečních paprsků stejnosměrné napětí. Fotovoltaické panely jsou umístěny na lehké hliníkové konstrukci, která je v případě sedlové střechy uchycena do konstrukce střechy anebo v případě, kdy se jedná o rovnou střechu je použita tzv. zátěžová konstrukce. Použity jsou monokrystalické panely o rozměrech 1134 x 2279 mm.
 • Střídač a baterie
  Asymetrický střídač mění stejnosměrný proud z fotovoltaických panelů na střídavý a dokáže napájet každou fázi výkonem, který odpovídá aktuálnímu odběru (maximálně však do 40 % výkonu střídače). V případě, kdy je výroba FV panelů vyšší než spotřeba domu, například v dopoledních hodinách, měnič tento přebytek automaticky zaznamená a nadbytečnou energii ukládá do lithiových baterií. Tuto uloženou energii je poté možné využít v době, kdy nesvítí slunce, například ve večerních hodinách pro provoz klimatizace, osvětlení, PC, TV, lednice atp. Po doplnění systému rozvaděčem BackUP, střídač umožňuje funkce EPS, tedy funkci záložního zdroje při výpadku el. sítě. V případě výpadku distribuční soustavy budou zálohovány konkrétní vybrané el. okruhy (např. osvětlení, kotel, vrata, brána, PC, TV, lednice…) za předpokladu, že bude baterie alespoň částečně nabitá, nebo bude-li dostatečný sluneční svit. Tento proces je zcela automatický a nevyžaduje žádnou obsluhu.
 • AC/DC rozvaděč
  Obsahuje jistící prvky a je propojen s domovním rozvaděčem. U novostaveb nebo kompletních rekonstrukcí mohou být jistící prvky FVE přímou součástí domovního rozvaděče. V případě zájmu zákazníka je možné rozvaděč vybavit prvky pro ovládání a řízení dalších domovních spotřebičů.
 • Založte si elektronickou identifikaci – identitu občana
  Podání žádosti a doložení všech souvisejících dokumentů v programu Nová zelená úsporám probíhá online přes systém AIS SFŽP ČR. Pro přihlášení do systému budete potřebovat elektronickou identifikaci, tzv. identitu občana. Identitu si jednoduše vytovříte zde: https://www.identitaobcana.cz/
bottom of page