top of page

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je zařízení, které čerpá teplo z jednoho místa na jiné s vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší. Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení, např.: chladničky a mrazničky, klimatizace, některých druhů vytápění.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Existuje celá řada možností jak vytápět váš rodinný dům. Některé zdroje tepla mají levný provoz, jiné fungují bezobslužně a další jsou šetrné k životnímu prostředí. Ale jen u jednoho způsobu vytápění najdeme všechny tyto pozitivní vlastnosti najednou – u tepelného čerpadla.  Vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem je tak dnes opravdu ta nejlepší volba.

2

Tepelná čerpadla pro firmy

Princip tepelného čerpadla není neznámý ani nový. Zjednodušeně řečeno, tepelné čerpadlo je zařízení, které čerpá energii ze země, vzduchu nebo vody a přetváří ji na teplo, jež slouží k vytápění nemovitostí. Na trhu najdete celou řadu tepelných čerpadel různých výrobců a různých výkonů – od malých zařízení pro rodinné domy až po velká tepelná čerpadla pro bytové domy, hotely a další náročné provozy.

3

Dotace na tepelná čepradla

Nová zelená úsporám je dotační program Ministerstva životního prostředí České republiky. Jeho cílem je podpořit úspory energie a využití obnovitelných zdrojů v bytových a rodinných domech. Program byl zahájen v roce 2015 a pro žadatele bude otevřen do konce roku 2022. Zvažujete-li pořízení tepelného čerpadla, může státní dotace významně snížit vaši vstupní investici o více než polovinu. 

4

Návratnost investice

Otázkou, která zajímá každého investora, je, kdy se peníze vydané na nový tepelný zdroj vrátí. Záleží na mnoha faktorech: jaký zdroj tepla byl v místě používán, zda je stavba zateplena, jaký typ tepelného čerpadla investor zvolí či jaká je jeho účinnost.

V průměru se návratnost investice při současných cenách elektřiny a zemního plynu pohybuje mezi 6 až 8 lety.

Pomůžeme s dotacemi

Získejte dotaci na pořízení tepelného čerpadla. Kontaktujte nás. Rádi Vám s vyřízením dotace pomůžeme.

bottom of page