top of page

3 nejčastější dotazy našich zákazníků k fotovoltaickým elektrárnám

Aktualizováno: 11. 12. 2021

Připravili jsme pro vás 3 nejfrekventovanější otázky, na které se nás zákazníci ptají při úvahách o pořízení fotovoltaického systému. Doufáme, že níže uvedené odpovědi na dotazy k fotovoltaice budou prospěšné i vám, proto jsme se je rozhodli zde publikovat formou článku.

Chtěl bych na střechu fotovoltaické panely, ale nemám orientaci na jih.

Pro realizace fotovoltaiky to nemá určující vliv, neboť většina lidí nemá orientaci na jižní stranu a přesto fotovoltaiku pro výrobu vlastní elektřiny využívá. Jde o to, že jižní orientace se sklonem 35 stupňů je nejideálnější z hlediska maximální využitelnosti fotovoltaických panelů, ale třeba již přidáním dvou panelů se západní orientací, nebo rozdělením poloviny na východní a západní část se dokážete dostat na stejnou využitelnost FVE, jako při jižní orientaci. Jde je o to, že FVE panelů na střeše budete mít trochu více. Odborná firma se na každý dům musí podívat individuálně a navrhnout nejvhodnější řešení.

Co budu dělat s panely až skončí jejich životnost?

Na panely jsou záruky 20-25 let . Jedná se o záruku na to, že po danou dobu neklesne výkon fotovoltaických panelů pod 80 procent, poté vám budou FVE panely sloužit dalších 30 let a pozvolna bude klesat jejich výkon, což je přirozené u všech fotovoltaických systémů. Zkrátka FVE panely nejspíše nikdy měnit nebudete, ale kdyby přece jen ano, jednoduše se odevzdají ve sběrném dvoře, protože koupí každého panelu se automaticky hradí recyklační poplatek.

Na jaký typ střechy se fotovoltaika hodí?

V podstatě se dá říci, že fotovoltaika lze instalovat na jakýkoliv typ střechy s výjimkou eternitových tašek, které v podstatě nebývají pochozí (střecha pak může popraskat a zatékat do ní). Jinak jakékoliv tašky, šindel ani plechová střecha nejsou problém pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Na tašky se používají háky, které se podvlečou pod tašku a přichytí ke krovu, u šindele se jedná o speciální kotvu s gelem, která se také přichytí ke krovu. U plechových střech se dá použít jak gelová kotva, tak přichycení k falcu jako u hromosvodu. Výjimkou nejsou ani ploché střechy s asfaltovými pásy nebo kačírkem, kam se umístí samonosné konstrukce pro FVE panely. Pokud máte jakýkoliv dotaz k fotovoltaickým systémům, kdykoliv nás kontaktujte, rádi vám konkrétní dotazy zodpovíme a případně nezávazně naceníme realizace fotovoltaické elektrárny naší firmou.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

RA SOLAR je členem CAFT!

S velkou radostí bychom vám chtěli oznámit, že jsme od nynějška členy Cechu Akumulace a FoTovoltaiky. Stali jsme se tak součástí sdružené, které má za cíl podporu rozvoje fotovoltaiky a zvyšování kval

Comments


bottom of page