top of page

Nová zelená úsporám 2024: Dotace na fotovoltaiku v roce 2024

Aktualizováno: 28. 3.

Zdražující se elektřina se stala pro mnoho lidí novým impulsem pro pořízení fotovoltaického systému. Dotační program Zelená úsporám poskytovaný Ministerstvem životního prostředí ČR je jedinečným způsobem, jak si pořídit fotovoltaiku na svůj dům nebo dokonce rekreační objekt za výhodnější cenu.


Pod názvem Nová zelená úsporám lze dotaci na podporu úspory energie čerpat i v roce 2024 a navíc v novém znění programu najdeme i spoustu novinek. Jaké jsou aktuální podmínky dotace na fotovoltaiku a jak vlastně dotace na fotovoltaiku získat?


Podmínky dotace na fotovoltaiku v roce 2024

Nové znění programu Nová zelená úsporám je platné od 1. října 2021 a mělo by v této podobně zůstat až do roku 2035. Dotace se vztahuje na všechny fotovoltaické systémy do velikosti 10 kWp a maximální výše podpory se navyšuje na 202 500 korun (s maximálním pokrytím 50 % celkových výdajů).


Dotace na fotovoltaiku 2024 nově bez omezení počtu panelů

Solárním technologiím a tepelným čerpadlům pro rodinné domy se věnuje podoblast s označením C.3. Nově si můžete na střechu umístit tolik panelů, kolik se jich vám tam vejde, jelikož velikost střešní fotovoltaiky už nemá horní limit dán spotřebou. Limitovaná je pouze finanční podpora, která končí na instalovaném výkonu 10 kWp. Za další kWp nad tento limit podporu nedostanete, ale neznamená to, že by větší instalace nebyla dovolena. Pojí se s tím však složitější administrativa. Každou žádost je možné uplatnit pouze na jeden rodinný dům, který ale může obsahovat kombinaci opatření z více podoblastí podpory a tím podporu ještě navýšit.


Nová zelená úsporám 2024 podporuje i elektromobily

Dotace na fotovoltaiku v roce 2024 je možné kombinovat například s dotací „D.4 Instalace dobíjecích stanice“ pro elektromobil. Za instalaci wallboxu k dobíjení elektromobilu máte nárok na příspěvek 15 000 Kč (podmínkou přitom není vlastnictví elektromobilu) a nadto ještě dostanete zmíněných 10 000 Kč jako bonus za kombinaci.


Získejte ještě větší dotace na fotovoltaiku díky výhodným kombinacím

Další možností je kombinace s tepelným čerpadlem. Pokud tepelné čerpadlo ještě nemáte a rozhodnete se jím nahradit původní elektrokotel nebo jiný zdroj tepla na tuhá paliva a k tomu si navíc na střechu pořídíte solární elektrárnu, můžete čerpat podporu jak z podoblasti C.3, tak i C.2. Až k 200 tisícové dotaci tak získáte ještě jednorázový bonus 140 000 Kč. K tomu si můžete připočíst ještě dříve zmíněných 10 000 Kč za kombinaci dvou technologií.


Novou zelenou úsporám 2024 vyřídíme za Vás

Nerozumíte úředničině, nevíte, co je pro dotaci Nová zelená úsporám potřeba nebo si nejste jisti, jak splnit podmínky dotace na fotovoltaiku v roce 2024?


Pokud jde o samotný proces podání žádosti o podporu, vyřídíme veškerou potřebnou administrativu za Vás, stejně jako žádost o připojení, revize a výměnu elektroměru. Rádi Vám také vypracujeme projekt na míru tak, abyste dotační program Nová zelená úsporám využili na maximum a mohli začít co nejdříve spořit na elektřině a stát se energeticky nezávislými. Získání dotace na fotovoltaiku dokonce smluvně garantujeme

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

RA SOLAR je členem CAFT!

S velkou radostí bychom vám chtěli oznámit, že jsme od nynějška členy Cechu Akumulace a FoTovoltaiky. Stali jsme se tak součástí sdružené, které má za cíl podporu rozvoje fotovoltaiky a zvyšování kval

コメント


bottom of page